PiS ogłosi dziś “jedynki” do Sejmu. Są przecieki

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

– Liderzy Prawa i Sprawiedliwości wkrótce rozpoczną przedwyborczy objazd po Polsce. Akcję zainauguruje lider ugrupowania Jarosław Kaczyński, który w niedzielę odwiedzi gminę Gózd na Mazowszu – informuje PAP powołując się na źródła w sztabie partii rządzącej. Ponadto, prezes tego ugrupowania Jarosław Kaczyński ma dzisiaj ogłosić liderów list w wyścigu wyborczym do Sejmu. Szef sztabu PiS europoseł Joachim Brudziński poinformował, że on i jego partyjni koledzy “nie mają wakacji”.

– Tak jak zapowiadał prezes Kaczyński, my w tym roku wakacji nie mamy. Nasi politycy cały czas są w terenie. Od zakończenia wyborów do Parlamentu Europejskiego spotykają się z Polakami. Teraz jednak zmieni się formuła tych spotkań. Są wakacje, musimy brać pod uwagę fakt, że Polacy chcą odetchnąć od ostrej polityki, ostrych sporów – powiedział Brudziński. 

Z tego powodu spotkania z wyborcami mają odbywać się w formie pikników rodzinnych, a w nich uczestniczyć mają czołowi politycy tej partii z Jarosławem Kaczyńskim, Beatą Szydło i premierem Mateuszem Morawieckim na czele. Kaczyński ma w niedzielę wziąć udział w takiej imprezie w gminie Gozd pod Radomiem.

Z kolei dzisiaj o 11 szef PiS ma podać “jedynki” – liderów partyjnych list w wyborach parlamentarnych. Według portalu niezalezna.pl Kaczyński ma startować z Warszawy, a w Katowicach pierwsze miejsce na liście zajmie premier Mateusz Morawiecki. Liście PiS w Małopolsce liderować ma Małgorzata Wasserman, Zbigniew Ziobro w Świętokrzyskiem, a były szef MON Antoni Macierewicz ma wystartować z Piotrkowa Trybunalskiego.

niezalezna.pl

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY