Vincent Lambert po dziewięciu dniach zagładzania zmarł dzisiaj rano

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. pixabay

Vincent Lambert po dziewięciu dniach zagładzania zmarł dzisiaj rano. 42-letni Vincent Lambert o swoje życie walczył od 2013 roku. Po latach walki francuski sąd pozwolił na uśmiercenie mężczyzny.

“Vincent Lambert po dziewięciu dniach zagładzania zmarł dzisiaj rano.
Lambert samodzielnie oddychał, reagował na bodźce, płakał, odczuwał ból, ale według lekarzy i francuskiego Sądu Najwyższego to było za mało i skazano go na okrutną śmierć” – podkreśla Magdalena Korzekwa-Kaliszuk.

42-letni Vincent Lambert o swoje życie walczy od 2013 r., wtedy lekarze podjęli decyzję o zaprzestaniu karmienia mężczyzny. Decyzji lekarzy sprzeciwili się wówczas rodzice 42-latka oraz 77 francuskich lekarzy.

Mężczyzna samodzielnie oddychał, nie był podłączony do respiratora ani żadnej maszyny, która podtrzymuje życie. Nie znajdował się również w fazie terminalnej, nie był w śpiączce. Vincent Lambert znajdował się w stanie minimalnej świadomości, zachował także zdolność przełykania, reagował na bodźce.Lekarze zdecydowali się jednak przerwać leczenie i w imię prawa zagłodzić mężczyznę.

Pod koniec czerwca, mimo starań rodziców o uratowanie życia mężczyzny, Sąd Najwyższy zmienił decyzję sądu apelacyjnego i pozwolił lekarzom na przerwanie karmienia i nawadniania Vincenta Lamberta. Od tej decyzji nie ma możliwości odwołania. Po dziewięciu dniach głodzenia mężczyzna zmarł.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY