Tommy Robinson skazany na 9 miesięcy więzienia

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. twitter.com

Znany brytyjski dziennikarz Tommy Robinson został skazany przez sąd na 9 miesięcy pozbawienia wolności. Sąd w Old Bailey zredukował go do 19 tygodni. Oskarżony był o złe zachowanie podczas relacjonowania materiału o pakistańskich gangach pedofilskich. Sędziowie mieli możliwość nałożenia 2 letniej kary.

Jak donoszą brytyjskie media Tommy Robinson został skazany na 9. miesięcy więzienia za nagrywanie procesu pakistańskiego gangu pedofilskiego. W więzieniu spędzi co najmniej 9,5 tygodnia – relacjonuje Sky News.

Czytaj

Kara 9. miesięcy pozbawienia wolności została jednak skrócona do 19 tygodni (niecałe 5. miesięcy – red) przez sędziów w Old Bailey. Odjęto czas jak Tommy Robinson spędził uprzednio w więzieniu za tą samą sprawę. Jak wylicza pani Aleksandra z portalu Salon24 ostatecznie mogą wyjść niecałe 2 miesiące odsiadki.

Wyrok 19. tygodni zredukowano o połowę według brytyjskiego prawa co daje 9,5 tygodnia co daje nam 2. miesiące odsiadki. Za dobre sprawowanie dziennikarz może wyjść znacznie wcześniej.

Swoje wsparcie brytyjskiemu dziennikarzowi udzielił holenderski polityk Geert Wilders. Napisał, że ten wyrok jest zamachem na wolność słowa – “Rozmawiałem z Tommy Robinson, dałem mu swoje wsparcie. Nie możemy pozwolić elitom politycznym uciszyć demaskatora ujawniającego gwałcących dżihadystów”.

Dziennikarz po ogłoszeniu wyroku został odprowadzony bezpośrednio do celi więziennej, gdzie spędzi najbliższy czas. Według ekspertów nie wpłynie to na ewentualny start w wyborach parlamentarnych w 2020 roku.

independent.co.uk/salon24.pl

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY