Tusk: Jestem dumny z bycia “proukraińskim maniakiem”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. Wikimedia Commons/Adrian Grycuk

Donald Tusk odbył wizytę na Ukrainie. Były premier podkreślał, że będzie prowadził proukraińską politykę, co dla niego jest powodem do dumy: “Zawsze możecie na mnie liczyć” – zapewniał polityk.

Tusk odwiedził Ukrainę pod koniec kadencji Przewodniczącego Rady Europejskiej. Podczas wizyty spotkał się z premierem Wołodymyrem Hrojsmanem. W trakcie wspólnej konferencji prasowej zapewniał Ukraińców, że starał się prowadzić w Unii Europejskiej proukraińską politykę i chce integracji Ukrainy z UE.

Polityk poinformował, że z tego powodu w Brukseli nazywano do „proukraińskim maniakiem”. Jednak dla niego jest to powodem do dumy: “Robiłem wszystko co w mojej mocy, by posuwać naprzód integrację Ukrainy z resztą Europy. Czasem to było trudne, a ja nie byłem tam silny, jak chciałbym być. Wybaczcie mi, przyjaciele”.

Tusk zaznaczył także, że dla niego wszyscy Ukraińcy to bohaterowie: “Widziałem was takimi podczas rewolucji godności na Majdanie i później, gdy broniliście suwerenności i integralności waszego kraju i zbudowaliście nowoczesne państwo, wdrożyliście standardy demokratyczne. Pomimo biedy, która wciąż istnieje w pewnych niszach, pomimo cierpienia, które przyniosła wojna, pomimo trudnych reform – przetrwaliście”

kresy.pl
Dodano w Bez kategorii

POLECAMY