600 uczniów nie dostało się do liceów. Protestują przed kuratorium

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Przed siedzibą Kuratorium Oświaty w Lublinie strajkowali uczniowie. Ponad 600 absolwentów gimnazjów i podstawówek, w tym 150 z czerwonymi paskami, nie dostało się do wymarzonych liceów.

Świadectwo z czerwonym paskiem i dobrze zdany egzamin nie zawsze wystarczą, by dostać się do wymarzonego liceum. Przynajmniej w pierwszym naborze.

Absolwenci gimnazjów i podstawówek z Lublina i okolic mają dość nerwów.

W poniedziałkowe południe przed miejscowym kuratorium protestowali przeciw skandalicznej ich zdaniem rekrutacji do szkół średnich.

605 absolwentów nie dostało się do wskazanych szkół, mimo że aż 150 z nich może się pochwalić świadectwem z czerwonym paskiem.

“Nie mamy miejsc w szkołach, do których chcieliśmy chodzić. Ta reforma została przeprowadzona nieudolnie.” – mówi Jakub Karpiński z Lubelskiego Komitetu Młodzieżowego.

Absolwenci apelują, by w szkołach, w których zabrakło miejsca nawet dla “paskowiczów”, stworzyć dodatkową klasę.

Kurator Teresa Misiuk powiedziała protestującym, że “marzenia nie zawsze się spełniają”. Zapewniła, że miejsc w szkołach wystarczy dla wszystkich, choć nie w placówkach pierwszego wyboru.

Do piątku uczniowie, którzy dostali się do kilku szkół, muszą zdecydować się, którą ostatecznie wybiorą. Przez dwa kolejne tygodnie można składać wnioski o przyjęcie do szkół, gdzie pozostały wolne miejsca.

wp.pl

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY