Wielka plantacja marihuany została zlikwidowana przez policję

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. wikimedia.org

Funkcjonariusze policji z działu kryminalnego odkryli w dzielnicy Ciechocinka osobliwą uprawę. Wielka plantacja marihuany została zlikwidowana przez policjantów z Aleksandrowa Wielkiego z województwa Kujawsko-Pomorskiego. Zatrzymano dwie podejrzane osoby.

W Ciechocinku na obszarze dzielnicy Słońsk Górny, na polu tuż przy Wiśle mieściła się wielka uprawa marihuany. Policjanci z Aleksandrowa Wielkiego zabezpieczyli 15 tysięcy krzewów konopi indyjskiej z 4 hektarowej plantacji.

Zobacz także: Federacja Jakubiak-Liroy kończy działalność? Jakubiak chce startować do senatu

“Zabezpieczone krzaki miały od 30 cm do 1,5 metra wysokości. Z takiej ilości zabezpieczonych krzewów można uzyskać około 330 kg marihuany o wartości 5,5 mln zł” – powiedziała rzecznik prasowa powiatowej komendy z Aleksandrowa Wielkiego mł. asp. Marta Błachowicz.

Plantacja była tak wielka, że policjanci potrzebowali aż dwóch dni do jej likwidacji. Związku z tą sprawą zatrzymano dwie osoby, 32-latka i 39-latka. Usłyszeli oni zarzut zorganizowania nielegalnej plantacji, która mogła posiadać znaczne ilości substancji odurzającej.

Zatrzymanym grozi do 8 lat pozbawienia wolności. Sąd w najbliższych dniach zadecyduje o zastosowaniu ewentualnych środków karnych dla dwójki mężczyzn.

wp

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY