Chrześcijanie najbardziej prześladowaną grupą religijną na Bliskim Wschodzie i Afryce

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. pixabay

Dla brytyjskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych wykonano specjalny raport, który wykazał, że chrześcijanie są najbardziej prześladowaną grupą religijną na Bliskim Wschodzie i Afryce. Zalecono, by londyński rząd wywarł naciski na ONZ w celu poprawy sytuacji chrześcijan.

Główny autor opracowania, anglikański biskup Philip Mountstephen powiedział, że – “To fenomen globalny, obecny na każdym kontynencie. Czasem to efekt zorganizowanej działalności kryminalistów, czasem nietolerancyjnego nacjonalizmu, a czasem różnej maści fundamentalizmów religijnych”. W raporcie zastrzeżono, że problem prześladowań się nasila.

Ks. Stehlin: „Być narzędziem w ręku Niepokalanej” [WIDEO]

Anglikański hierarcha mocno podkreśla, że w przypadku chrześcijan problem prześladowań jest najbardziej jaskrawy. Wywnioskował z pozyskanych informacji, że jest to część szerszego zjawiska odbierania ludziom prawa do wyznawania swojej wiary oraz do bycia ateistą.

James Hunt, brytyjski Minister Spraw Zagranicznych, że w przyszłości londyński rząd w kontaktach z takimi państwami, gdzie łamane są prawa chrześcijan, będzie zdecydowanie brał pod uwagę tą kwestię.

“Chcę, by ofiary tych prześladowań wiedziały, że są tacy, którzy je rozumieją i naprawdę próbują temu zaradzić” – powiedział Hunt.

Dodał także, że rządy Wielkiej Brytanii w przeszłości nie zawsze stawały na wysokości zadania. Szerząca się poprawność polityczna była jednym z takich powodów.

TVP INFO

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY