Listy wyborcze już na biurku Kaczyńskiego?

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Listy kandydatów PiS na wybory parlamentarne są już na biurku prezesa Jarosław Kaczyńskiego. Mam nadzieję, że w najbliższym czasie władze statutowe ostatecznie te listy zatwierdzą – powiedział szef sztabu wyborczego PiS, europoseł Joachim Brudziński.

Podczas drugiego dnia konwencji programowej PiS i Zjednoczonej Prawicy w Katowicach Joachim Brudziński w rozmowie z dziennikarzami został zapytany, kiedy będą zaprezentowane listy kandydatów na jesienne wybory parlamentarne.

– Uważam, że im szybciej, tym lepiej – mówił. Poinformował, że w mijającym tygodniu odbyło się posiedzenie Komitetu Wykonawczego PiS, którego jednym z tematów był właśnie listy wyborcze.

– Te listy już są na biurku pana prezesa Kaczyńskiego. Mam nadzieję, że w najbliższym czasie władze statutowe już ostatecznie te listy zatwierdzą, po to żeby nasi kandydaci mogli zająć się kampanią wyborczą również w tym odniesieniu indywidualnym – powiedział europoseł.

Pytany skąd wystartuje premier Mateusz Morawiecki, odparł: „O tym, z których okręgów nasi kandydaci będą otwierać listy będziemy decydować w gronie ścisłego kierownictwa, czyli w gronie Komitetu Politycznego”.

Dopytywany, czy któryś z europosłów PiS planuje start w jesiennych wyborach Brudziński stwierdził, że byłoby to „bardzo nie w porządku wobec wyborców”.

– Nie przewidujemy żeby ktokolwiek z nas, europosłów, którzy dopiero co uzyskali mandaty miał robić z wyborców wariatów – powiedział Brudziński.

Szef sztabu PiS pytany był też o to, kiedy zostanie zaprezentowany gotowy program na wybory parlamentarne. – On w tej chwili się wykuwa. To też nas różni od naszych oponentów, którzy dzisiaj rozjechali się po Polsce i pogardliwie naśmiewają się z mieszkańców mniejszych miast tylko i wyłącznie dlatego, że ci głosują na PiS – przekonywał.

– Mało tego, jeszcze się tym chwalą na portalach społecznościowych, uważając to za niezwykle dowcipne i wyrafinowane, a tak naprawdę ten pełen pogardy rechot, który można zaobserwować na filmikach zamieszczanych przez naszych konkurentów politycznych, tym nas różni – odparł polityk. – Sądzę, że gotowy program pokażemy opinii publicznej jeszcze przed wrześniem – zapowiedział Brudziński.

W Katowicach od piątku trwa trzydniowa konwencja Prawa i Sprawiedliwości oraz Zjednoczonej Prawicy „Myśląc: Polska”, podczas której zaplanowano kilkanaście sesji plenarnych a w tym kilkadziesiąt paneli eksperckich. Konwencja ma na celu zarówno podsumować dotychczasowe działania rządu, jak i wypracować podstawy do stworzenia programu wyborczego partii.

źródło: / PAP /

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY