REKLAMA

Olsztynek: Imigrant zarobkowy z Indii zabił dwie osoby, a trzecią usiłował

REKLAMA

Do Sądu Okręgowego w Olsztynie wpłynął akt oskarżenia przeciwko Jacobovi K. podejrzanemu o zabójstwo dwóch osób i usiłowanie zabójstwa trzeciej osoby.

Prokuratura Rejonowa w Olsztynie w dniu 24 czerwca 2019 r. skierowała do Sądu Okręgowego akt oskarżenia przeciwko Jacobovi K. (obywatelowi Indii) oskarżonemu o zabójstwo Haithama E. (Egipt) i Venkatesha P. (Indie) oraz usiłowanie zabójstwa Arunkumara T. (Indie).

Wszystko miało miejsce w dniu 23 grudnia 2018 r. w jednym z gospodarstw agroturystycznych położonych na terenie gminy Olsztynek.

Przyjęto, że oskarżony imigrant, oczywiście, w czasie popełnienia morderstw miał ograniczoną zdolność do rozpoznania ich znaczenia oraz pokierowania swoim postępowaniem.

Warszawska agencja pracy dla „uchodźców”

Według ustaleń prokuratora Jacob K. pod koniec 2018 r. uzyskał kontakt do agencji pośrednictwa pracy w Warszawie, która zaproponowała mu zatrudnienie w jednej z firm w Olsztynku. Miał pracować wraz z grupą obcokrajowców pochodzących głównie z Indii.

Agencja zakwaterowała ich w gospodarstwie agroturystycznym w pobliżu Olsztynka. Jacob K. w dniu 11 grudnia 2018 r. rozpoczął pracę.

Jednak po zaledwie kilku dniach został zwolniony z pracy, ale mimo to nadal przebywał w miejscu zakwaterowania.

Tymczasem pomiędzy Jacobem K. a współlokatorami narastał konflikt, którego powodem miało być m.in. wszczynanie przez niego awantur i kłótliwość.

W dniu 22 grudnia 2018 r. Haitham E., pełniący z ramienia warszawskiej agencji pośrednictwa pracy funkcję nieformalnego „brygadzisty”, poinformował agencję o problemach z Jacobem K., po czym otrzymał od jej pracownika polecenie, aby następnego dnia umieścić go w autobusie do Warszawy.

Morderstwo z zimną krwią

W dniu 23 grudnia 2018 r. około godz. 9 Jacob K. przebywał w pokoju wraz z Haithamem E. oraz Arunkumarem T. i Venkateshim P.

Zgodnie z ustaleniami prokuratora pomiędzy Jacobem K. a Haithamem E. doszło do kłótni. W pewnym momencie podejrzany zaatakował Haithama E., uderzając go z dużą siłą nożem w klatkę piersiową i powodując jego śmierć.

Następnie Jacob K. co najmniej czterokrotnie uderzył Venkatesha P. nożem, mierząc w klatkę piersiową i powodując również jego zgon. Arunkumar T., widząc przebieg zdarzenia, próbował uciec.

Morderca wszedł mu w drogę i uderzył go nożem, ale pokrzywdzony skutecznie osłonił się ręką. Arunkumar T. otrzymał jeszcze co najmniej trzy ciosy nożem. Jednak ostatecznie uciekł i znalazł bezpieczne schronienie.

Jeszcze w tym samym dniu imigrant został zatrzymany, a w kolejnym dniu sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Jacob K. przesłuchany w charakterze podejrzanego przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów i złożył wyjaśnienia.

Termin rozprawy w tej sprawie nie został jeszcze wyznaczony.

tko.pl

REKLAMA

Komentarze