31-latek brutalnie zgwałcił oraz zabił prostytutkę – zostanie postawiony przed sądem

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

W 2017 roku został zatrzymany 31-letni mężczyzna, który brutalnie gwałcił prostytutki oraz zabił jedną z nich. Ponure zdarzenia miały miejsce w województwie łódzkim i śląskim. Akt oskarżenia trafił przed sąd okręgowy w Częstochowie. Grozi mu od 15 lat do dożywocia za zabójstwo.

Jak informuje rzecznik częstochowskiej prokuratury Tomasz Ozimek 31-letni mężczyzna w toku postępowania miał zmienić wersję zdarzeń – “Przesłuchany w charakterze podejrzanego Konrad J. przyznał się do popełnienia zarzucanych mu przestępstw i złożył obszerne wyjaśnienia. Na końcowym etapie śledztwa podejrzany zmienił wyjaśnienia, nie przyznając się do zabójstwa obywatelki Bułgarii”.

Zobacz także:

Do zarzucanych mu przestępstw dochodziło w 2017 roku w Wikłowie koło Częstochowy, Danielowie koło Radomska, w Piotrkowie Trybunalskim i Dąbrowie Górniczej. W chwili dokonywania gwałtów oraz zabójstwa był poczytalny umysłowo – uznali śledczy psychiatrzy.

Konrad J. został aresztowany w grudniu 2017 roku. Przyczyną tego było brutalne pobicie i zgwałcenie 26-letniej Bułgarki. Kobieta świadczyła usługi seksualne na drodze krajowej nr. 1 koło Wikłowa. Tam przyszły zabójca podjechał samochodem dostawczym i odjechał w głąb lasu.

“W lesie oskarżony zabrał pokrzywdzonej telefon komórkowy, pobił, związał kablem elektrycznym i skuł kajdankami oraz wrzucił ją do przestrzeni bagażowej. Następnie brutalnie zgwałcił kobietę” – powiedział rzecznik prokuratury w Częstochowie.

Sprawcę udało się zatrzymać dzięki pojawieniu się znajomej ofiary na ustalonym wcześniej postoju dla prostytutek. Policja tego samego dnia zatrzymała Konrada J.

Funkcjonariusze przeszukując dom odkryli dowody w postaci zabranej biżuterii oraz telefonu komórkowego innej z ofiar. Jak ustalono należały one do 19-letniej prostytutki zabitej w maju tego samego roku, a której ciało znaleziono w grudniu w okolicach Danielowa.

“W postępowaniu stwierdzono, że 22 maja 2017 roku Konrad J. przyjechał samochodem dostawczym w okolice Danielowa i udał się do lasu w towarzystwie tej kobiety. Tam pobił pokrzywdzoną, związał kablem i drutem oraz wielokrotnie brutalnie zgwałcił. Następnie w nieustalony sposób pozbawił kobietę życia i jej zwłoki zakopał w pobliżu”

– uważa prokuratura, która informuje, że sprawca zmieniał zeznania w toku postępowania.

Sposób działania mężczyzny za każdym razem był bardzo podobny. Podjeżdżał do ofiar w celu skorzystania z usługi seksualnej, następnie zabierał je w aucie w głąb lasu, gdzie następnie je związywał i brutalnie gwałcił. Po całym akcie, zabierał prostytutką pieniądze, drogie przedmioty oraz telefony komórkowe.

onet

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY