Kentucky: Kilkanaście tysięcy beczek z whiskey uległo spaleniu

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ Fot. Międzyrzec.Info

We wtorek w stanie Kentucky doszło do pożaru, w którym spłonęło 45 tysięcy beczek z burbonem Jim Beam. Ciepło jakie wygenerowało się podczas spalania uszkodziło nawet światła wozów strażackich walczących z żywiołem trawiący magazyn z alkoholem. Przyczyną takiego pożaru ma być uderzenie pioruna. 

Ogień wybuchł we wtorek o godzinie 23 czasu lokalnego w hrabstwie Woodford w stanie Kentucky uważanego za stolicę burbona. Płomienie były widoczne z wielu kilometrów, natomiast ciepło wygenerowane przez płomienie uszkodziło oświetlenie wozów strażackich. 

Bąkiewicz: Roty Marszu Niepodległości stają się zagrożeniem dla establishmentu [WIDEO]

Po kilku godzinach dach palącego się magazynu, zawalił się, wtedy również strażakom udało się zapanować nad sytuacją. Firma informuje, że w budynku znajdowało się 45 tysięcy beczek stosunkowo młodej whiskey. 

“Jesteśmy wdzięczni za to, że nikt nie został ranny. Dziękujemy strażakom z wielu hrabstw za odwagę i opanowanie ognia. Biorąc pod uwagę wiek utraconej whiskey, możemy potwierdzić, że pożar nie wpłynie na dostępność produktów Jim Beam w sklepach” – zakomunikowała Emily York, przedstawiciela firmy Jim Beam. 

Przyczyną tego wielkiego pożaru było prawdopodobnie uderzenia pioruna, który spowodował zapłon znajdującego się w środku budynku alkoholu. 

interia

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY