Socjalista nowym przewodniczącym PE. Krytykuje nacjonalizm i staje po stronie LGBT

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Włoski socjalista David Sassoli został nowym przewodniczącym Parlamentu Europejskiego. Polityk został wybrany w drugiej turze wyborów.

David Sassoli wygrał również w pierwszej turze wyborów, jednak nie uzyskał wówczas wymaganej większości. Tuż po wybraniu na funkcję wygłosił mowę, w której skrytykował nacjonalizm.

https://twitter.com/PE_Polska/status/1146377490878881792

“Musimy odnowić ducha ojców założycieli. Tak, aby zapomnieć o wojnie i pamiętać, że po klęsce nacjonalizmu narodził się projekt pokoju, równości. Niektórzy liczyli na klęskę tego projektu, jednak obywatele pokazali w wyborach, że wciąż w niego wierzą” – mówił polityk.

Sassoli przyznał także, że będzie stał po stronie LGBT i homoseksualizmu. Podkreślił również, że Unii Europejskiej potrzeba nowych narzędzi: “Ta kadencja musi wzmocnić pewne procedury, aby PE stał się bohaterem demokracji”

“W UE nikt nie może zamykać ust opozycji. Nasze rządy są owocem demokracji, wolnego wyboru obywateli. Nikt nie może być prześladowany. Żaden Europejczyk nie może być upokorzony ze względu na orientację seksualną” – komentował.

onet
Dodano w Bez kategorii

POLECAMY