Wawer: Jakubiak i Liroy wiedzieli o powstawaniu partii Konfederacja [WIDEO]

Dodano   0  
  Loading

Gościem Mediów Narodowych był Michał Wawer z Ruchu Narodowego, który wyjawiał widzom kulisy odejścia posłów Marka Jakubiaka oraz Piotra Liroya Marca z Konfederacji. Zdradza także szczegóły dotyczące powstawania partii Konfederacja.

Michał Wawer powiedział, że partia Konfederacji w pierwotnej koncepcji miała nazywać się jak komitet wyborczy – “Jedną z osób, która musiała wiedzieć o powstawaniu partii Konfederacji był Piotr Liroy. W pakiecie dokumentów, które składaliśmy do sądu był jego podpis wyrażający na użycie jego nazwiska w nazwie Konfederacja KORWiN Braun Liroy Narodowcy”.

Zobacz także: Ziemkiewicz drwi z przemiany PSL-u: To tacy katolicy last minute

Dokument, na którym widniała treść zgody na użycie nazwiska w nazwie partii nie była podstępem. Taki sam dokument otrzymał każdy z liderów do podpisania – “Bardzo podobny dokument podpisał również Grzegorz Braun, który również użyczał nazwiska w nazwie partii. Przed jego zatwierdzeniem przeprowadzał on negocjacje jak ma wyglądać skład organów partii itd. Ze strony Liroya takich rzeczy nie było. Udzielił po prostu prostej zgody i zastrzeżenie, że ma się znaleźć w organie zarządczym”.

Całość wywiadu można obejrzeć w materiale poniżej:

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY