Bodnar o zwolnieniu pracownika IKEI: Mają prawo promować określony zestaw wartości

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Adam Bodnar zabrał głos ws. zwolnienia pracownika IKEI. RPO twierdzi, że zajmie się sprawą, ale niczego nie przesądza: “Firma ma prawo promować określony zestaw wartości”.

“Firma ma prawo promować określony zestaw wartości. Pozostaje kwestią otwartą, w jakim zakresie powinna do tego angażować pracowników, zwłaszcza takich, którzy się z nim nie zgadzają” – informuje Bodnar, jednocześnie podkreślając, że w Polsce takie praktyki są “nierozpoznane” i dlatego sprawa drukarza z Łodzi stała się głośna.

Przypominamy, że pracownik sieci Ikea został zwolniony za to, że odpowiedział negatywnie na ideologiczną agitację pracodawcy. Mężczyzna cytował przy tym fragmenty Pisma Świętego. Tuż po tym bezprawnie wypowiedziano umowę o pracę Tomasza K. Konsekwencje w postaci upomnienia spotkały też osoby, które „polubiły” wpis na forum.

W treści wypowiedzenia pracodawca wskazał, że przyczyną zwolnienia jest naruszenie wewnętrznych regulaminów sklepu Ikea oraz „naruszenie zasad współżycia społecznego”, a także „utrata zaufania” do pracownika.

Po aferze głos ws. zwolnienia pracownika IKEI zabrał Adam Bodnar, który w swoich wypowiedziach opowiada się za społecznością LGBT i lewicowymi wartościami. RPO potwierdził, że zajmie się sprawą mężczyzny, jednak według niego firma może podejmować takie działania, dlatego “niczego nie przesądza”.

onet
Dodano w Bez kategorii

POLECAMY