Niemiecki milioner zabity przez imigranta – ten uznał go za żyda

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Flickr

Niemiecki milioner Michael R. przygarnął do siebie syryjskiego imigranta Mohammeda O. Muzułmański uchodźca zabił swojego “przyjaciela” za podejrzanie go o bycie żydem. 57-letni milioner został uduszony we własnym domu przez syryjskiego mężczyznę w październiku ubiegłego roku.

W ubiegłym roku niemiecki 57-letni milioner Michael R. przygarnął do swojej rezydencji syryjskiego imigranta. Przez pewien czas mieszkali razem w posiadłości w Stuttgarcie. Z czasem 28-letniego Syryjczyka Mohammeda O. pochłonęła chciwość na majątek niemieckiego “przyjaciela”.

Czytaj więcej: W szkole zatrudniano osoby wspierające ISIS

Do morderstwa nakłaniał także innego imigranta Iyada B. Miał mu wmawiać, że milioner Michael R. jest żydowskiego pochodzenia. W końcu 3. października 2018 roku dochodzi do zabójstwa. Muzułmański imigrant dusi niemieckiego przedsiębiorcę w jego własnym domu.

https://twitter.com/delestoile/status/1144899537099792385

Śledztwo w sprawie morderstwa

Niemiecka prokuratura wszczęła śledztwo, w którym to ustaliła, że 28-latek miał przy sobie złoto i gotówkę ze skarbca uduszonego przedsiębiorcy. Ustalono, że mężczyzna był dłużny niemieckiemu “przyjacielowi” pieniądze.

Zaplanował on napaść na swojego mecenasa. Syryjczyk marzył, by zamieszkać w bogatej rezydencji w swoim kraju oraz jeździć Ferrari – “Mahomet marzył o Ferrari i domu w Syrii” – powiedział świadek podczas procesu.

Obecnie Syryjczyk Mohammed O. i 31-letni Palestyńczyk Iyad B. siedzą w areszcie i oczekują na wyrok sądu rejonowego w Rottweil. Ich łączny łup oscylował w granicach 3 tysięcy euro.

W czasie procesu Palestyńczyk powiedział, że Mohammed nakłaniał go do zabójstwa, mówiąc mu o żydowskim pochodzeniu milionera – “Sam Mohammed powiedział mi o tym w rozmowie” – usprawiedliwiał się wspólnik.

bild.de

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY