Lewica atakuje polski CD Projekt. Feministka chciała wymusić zatrudnienie

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Sukces polskiego CD Projekt RED ściągnął na Polaków atak działaczy lewicowych i feministek. Tym razem znana feministka, zajmująca się dekonstrukcją przemysłu gamingowego, chciała wymusić zatrudnienie u wydawcy.

CD Projekt RED jest znany na całym świecie. Spółka założona w 1994 roku odnosi międzynarodowe sukcesy. Podczas tegorocznych targów wirutalnej rozrywki okazali się bezkonkurencyjni pokazując swoją najnowszą grę “Cyberpunk 2077”.

Sukces ściągnął zainteresowanie lewicy. Anita Sarkeesian to znana działaczka lewicowa oraz feministka. Pod jej wpisem rozgorzała dyskusja, a twitterowicze wytknęli feministce, że od lat oszukuje i kłamie. Wydawca zdecydował się jednak ignorować zaczepki kobiety.

“Hej CD Projekt RED, zawsze jestem dostępna jako konsultantka, a wygląda na to, że będziecie mnie potrzebować, bo wkrótce cały internet wygarnie wam potencjalnie seksistowskie przedstawianie wątków… a jak wiemy, mieliście z tym problemy w przeszłości.” – napisała na Twitterze.

Po wybuchu afery w mediach społecznościowym głos w sprawie zabrał Mike Pondsmith, twórca papierowego uniwersum, na podstawie którego oparto grę: “Kim k***a jesteście, by mówić mi na co mam się oburzać czy obrażać?” – podsumował.

wgospodarce
Dodano w Bez kategorii

POLECAMY