REKLAMA

Demokraci chcą wysadzić Trumpa z siodła. Kto stanie do walki o Biały Dom?

W 2020 roku Amerykanie zagłosują w wyborach prezydenckich. Czy ktoś jest w stanie pokonać Trumpa? Demokraci debatują nad jego kontrkandydatem i jak sami przyznają – nie wiedzą jeszcze kto to może być.

Dzisiaj rano dziesięciu kandydatów Partii Demokratycznej wzięło udział w debacie prawyborczej kampanii prezydenckiej. Jak przyznają polityczni obserwatorzy – samo wydarzenie było dość nudne i zostało podzielone na dwie części. Dzisiaj w nocy ma się odbyć druga z nich, być może wtedy poznamy osobę, która ma pokonać Trumpa w wyborach prezydenckich.

Debatę Demokratów wyśmiał Donald Trump, uznał, że było nudna i przewidywalna. Oglądał ją w samolocie – obecny prezydent USA już zdążył z wielkim przytupem rozpocząć kampanię. Zaczął ją od wiecu w Orlando na Florydzie, gdzie tysiące przybyłych skandowało: „Jeszcze cztery lata”. Do wyborów w USA zostało już 500 dni, w czasie których może się wszystko zdarzyć.

Donald Trump walczy o reelekcję na stanowisku prezydenta Stanów Zjednoczonych. Jeszcze cztery lata temu nikt nie dawał szans na wygraną miliarderowi. Tymczasem zebrał kilkanaście tysięcy swoich zwolenników na wiecu w Orlando, gdzie w swoim stylu rozpoczął walkę o drugą kadencję.

Amerykańscy demokraci stoją przed trudnym wyborem – dzisiaj analitycy są zdania, że to obecny prezydent wygra walkę o Biały Dom. Walka o fotel prezydenta może być jednak nieprzewidywalna. Jak podkreślają obserwatorzy – nie należy patrzeć na sondaże, wszystko może zmienić się w ostatniej chwili.

onet.pl/medianarodowe

REKLAMA

Komentarze