Rajdowy mistrz Polski Filip N. z 2017 roku aresztowany za malwersacje podatkowe

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. pixabay

Filip N. były rajdowy mistrz Polski z 2017 roku został zatrzymany przez Centralne Biuro Śledcze Policji. Miał zajmować się malwersacjami podatkowymi na wielką skalę. Należał do zorganizowanej grupy przestępczej wyłudzającej wielkie miliony z podatku VAT. Sportowcowi grozi do 15 lat więzienia.

Były rajdowy mistrz Polski, podejrzewany o udział w zorganizowanej grupie przestępczej został aresztowany decyzją sądu na 3 miesiące. Podejrzewany jest o pranie brudnych pieniędzy, wręczanie łapówek osobie będącej funkcjonariuszem publicznym oraz za wyłudzanie pieniędzy z podatku VAT.

Czytaj więcej: Biedronka przygotowała spoty w języku ukraińskim – szuka pracowników

Grupa przestępcza według wiedzy prokuratury miała działać w latach 2012-2017. Miała doprowadzać do niekorzystnego rozporządzania mienie Skarbu Państwa. Obracali oni fikcyjnymi artykułami elektronicznymi, pojazdami mechanicznymi, częściami do nich oraz prawami do rozpowszechniania i kopiowania utworów muzycznych.

Firmy kierowane przez zorganizowaną grupę przestępczą podejrzane są o zatajanie faktycznego obrotu towarem przed urzędem skarbowym, w tym także podatku VAT. Skarb Państwa z tego tytułu okazał się stratny na 65 milionów złotych.

Rajdowy mistrz Polski z 2017 roku może dostać wyrok w postaci 15 lat pozbawienia wolności.

rmf24

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY