Polacy mówią “nie” wspieraniu LGBTQ+ przez komercyjne firmy

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Flaga LGBT.

/ fot. Wikipedia Commons / CC BY-SA 3.0

Prawie połowa Polaków jest przeciw, a co czwarta osoba za. Większość konsumentów uważa, że marki powinny zachować neutralność światopoglądową. Z poparcia dla mniejszości seksualnych kojarzą najmocniej Google i MTV.

45 proc. polskich internautów jest raczej lub zdecydowanie przeciwnych angażowaniu się marek we wsparcie społeczności LGBTQ+. 26 proc. osób tego typu działania popiera, a 29 proc. wyraża wobec tego obojętność.

Zaangażowanie marek w aktywność wokół kwestii LGBTQ+ popiera więcej kobiet niż mężczyzn (31 proc. do 20 proc.). Jak jednak zauważają badacze, ankietowanych nie różnicują istotnie wiek, zamożność czy miejsce zamieszkania.

Aż sześciu na 10 badanych konsumentów sądzi, że firmy powinny być neutralne w kwestiach światopoglądowych. Tylko 12 proc. badanych wyraźnie oczekuje od marek zaangażowania w sprawy społeczno-ideologiczne. Dla 30 proc. jest to obojętne.

Badanie przeprowadzone przez Wavemaker pokazuje, że w rankingu marek kojarzonych ze wsparciem LGBTQ+ prowadzą te z kategorii rozrywka. Google (37 proc.), MTV (36 proc.) czy Netflix (34 proc.).

Po 23 proc. konsumentów kojarzy z tematem lobbowania za LGBTQ+ koncern Discovery oraz markę lodów Ben&Jerry’s.

wirtualnemedia

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY