Macron odznacza medalem Eltona Johna i wzywa do mobilizacji przeciwko AIDS

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. wykop.pl

Prezydent Francji postanowił nagrodzić brytyjskiego muzyka Eltona Johna za walkę z AIDS i obronę homoseksualistów. Jednocześnie sam wezwał do “mobilizacji przeciwko chorobie”.

Drugi rok z rzędu ogrody Pałacu Elizejskiego były otwarte dla publiczności. Odbywały się tam koncerty z okazji Święta Muzyki: 21 czerwca 2019 roku. Ale drugim ważnym wydarzeniem tego piątkowego wieczoru była obecność Eltona Johna u boku Emmanuela Macrona.

Brytyjski muzyk został najpierw odznaczony Medalem Legii Honorowej przez Prezydenta Republiki. Po czym razem z prezydentem Francji wystosowali apel do mobilizacji i zebrania funduszy na leczenie chorych na AIDS. Emmanuel Macron przypomniał zaangażowanie Francji w walkę z wirusem AIDS.

Francja zorganizuje w październiku przyszłego roku w Lyonie trzecią z kolei konferencję mającą na celu walkę z AIDS, malarią i gruźlicą, trzech chorób zakaźnych, które pozostają wciąż najbardziej zabójcze na świecie. Celem tej konferencji jest pozyskanie 14 miliardów dolarów, czyli prawie 2 miliardy dolarów więcej, niż podczas poprzedniej konferencji w 2016 roku.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY