REKLAMA

Koszmar w gdańskim szpitalu psychiatrycznym trwa – kolejne przypadki gwałtu

REKLAMA

W gdańskim szpitalu psychiatrycznym trwa koszmar dla dziewczynek i kobiet tam przebywających. Został zatrzymany mężczyzna, który miał dopuścić się do gwałtu na dwóch 13-letnich dziewczynkach. Zawiadomienie w tej sprawie złożyły ich matki.

Przypomnijmy, iż wcześniej taki życiowy koszmar spotkał 15-letnią dziewczynę przeniesioną na życzenie jej rodzicielki do oddziału dla seniorów. Tam została zgwałcona przez innego dorosłego pacjenta.

Czytaj więcej: Paryż: Ogromny wzrost przestępczości. Hidalgo bije na alarm

Tym razem podobny przypadek spotkał dwie małoletnie dziewczynki. 37-letni mężczyzna miał obcować seksualnie z 13-latkami, jedną z nich pod fizycznym przymusem. O całej sprawie policję zawiadomiły matki poszkodowanych dziewczynek. Gwałciciel został zatrzymany przez funkcjonariuszy policji.

Został aresztowany na trzy miesiące oraz został przetransportowany do Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych. Za postawione mu zarzuty grozi mu do 15 lat więzienia.

Nadchodzi fala odejść?

Szpitalowi Psychiatrycznemu w Gdańsku grozi fala odejść. Opiekunowie mają dość ciężkich warunków do pracy. Podczas zmiany dochodzi do tego, że jeden lekarz musi zajmować się blisko setką osób chorych psychicznie – „Ile było takich dyżurów, że byłem sam na niemal stu pacjentów?” – powiedział dla WP jeden z lekarzy tej placówki.

wp.pl

REKLAMA

Komentarze