Kongres Kresowy w Lublinie: Prof. Osadczy, Prof. Kulczycki i S. Srokowski [WIDEO]

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. Wikimapia

W dniach 14-15 czerwca bieżącego roku miał miejsce II Kongres Kresowy w Lublinie. Organizatorami tego wydarzenia był prof. Włodzimierz Osadczy, prof. Adam Kulczycki, Młodzież Wszechpolska. Patronem tej międzynarodowej konferencji był koncern PKN Orlen, portal wmeritum.pl czy też Fundacja PZU.

Podczas międzynarodowej konferencji odbyły się wykłady m.in. o setnej rocznicy powrotu Lwowa do Polski, o wojskowości z tego czasu czy też o wybitnych postaciach pochodzących z tego miasta – informował prof. Osadczy.

Czytaj więcej: Potrącił staruszkę na pasach, nie miał dokumentów, badań i OC. Sąd uniewinnił Najsztuba

Bartłomiej Pejo z partii KORWiN wymienił prelegentów, którzy zaszczycili swoją obecnością podczas konferencji w Lublinie, a byli to m.in.: ks. bp Marian Buczek, prof. Czesław Partacz, prof. Tadeusz Trajdos oraz wielu innych.

O znaczeniu narodu polskiego oraz procesach zachodzących w naszym społeczeństwie wykładał pisarz i publicysta Stanisław Srokowski – “Szukałem źródeł historycznych w obszarach działania, przedsięwzięciach, faktach mających miejsce w konkretnym czasie, które wpływały na naszą tożsamość narodową, nasze myślenie, przeżywanie i na nasz stosunek do sąsiadów”.

II Kongres Kresowy w Lublinie swoim patronatem objął koncern PKN Orlen, który sponsorował wydarzenie. Swoje wsparcie wyraziła także Fundacja PZU, portal wmeritum.pl czy też członkowie Młodzieży Wszechpolskiej oraz wiele innych organizacji.

Media Narodowe

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY