Israel Katz nadal nietykalny. Czaputowicz: “Nic się nie zmieniło”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ źródło: wikipedia

– Nic się nie zmieniło. Nie akceptujemy słów ministra spraw zagranicznych Israela Katza dotyczących jakiegoś wrodzonego antysemityzmu – powiedział w rozmowie z portalem wPolityce.pl szef MSZ Jacek Czaputowicz. Jego zdaniem Izrael chce rozwiązać tę kwestię. 

Przypomnijmy: w lutym bieżącego roku pełniący obowiązki ministra spraw zagranicznych Izraela Israel Katz powiedział: „Było wielu Polaków, którzy kolaborowali z nazistami i, tak jak powiedział Icchak Szamir (b. premier Izraela – red.), któremu Polacy zamordowali ojca, Polacy wyssali antysemityzm z mlekiem matki. I nikt nie będzie nam mówił, jak mamy się wyrażać i jak pamiętać naszych poległych”.

Słowa Katza wywołały w Polsce oburzenie. Jedną z reakcji polskich władz było odwołanie przez premiera Morawieckiego udziału w posiedzeniu Grupy Wyszehradzkiej i premiera Izraela, które w lutym miało odbyć się w Jerozolimie.

Do sprawy po raz kolejny odniósł się szef polskiej dyplomacji Jacek Czaputowicz. – Tu się nic nie zmieniło. Nie akceptujemy słów ministra spraw zagranicznych Katza dotyczących jakiegoś wrodzonego antysemityzmu. Te słowa są dla nas dość obraźliwie. Po stronie izraelskiej jest, aby tę kwestię rozwiązać. Nie zmieniamy naszej negatywnej opinii – powiedział.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY