Ministerstwo Finansów inkasuje miliardy z hazardu

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. pixabay.com / CC

W I kwartale 2019 r. wartość zadeklarowanego podatku od gier na automatach wyniosła 2 mln 281 tys. zł, a w całym zeszłym roku 1 mln 805 tys. zł – poinformowało biuro prasowe Ministerstwa Finansów. Jak zaznaczono, resort prowadzi ocenę efektów nowelizacji ustawy hazardowej z 2016 r.

W kwietniu 2017 r. weszła w życie znowelizowana ustawa o grach hazardowych. Nowela gruntownie zmieniła ustawę z 2009 roku oraz wprowadziła silną kontrolę państwa w obszarze gier na automatach

“Totalizator Sportowy Sp. z o.o. od II połowy 2018 r. systematycznie rozwija działalność w zakresie gier na automatach w salonach gier na automatach. W związku z tym wartość zadeklarowanego podatku z tytułu gier na automatach w salonach gier na automatach w 2018 r. wyniosła 1,805 mln zł, natomiast w I kwartale 2019 r. osiągnęła już poziom 2,281 mln zł” – poinformowało biuro prasowe Ministerstwa Finansów.

“Ministerstwo Finansów nie prowadzi obecnie prac legislacyjnych nad zmianą ustawy o grach hazardowych. Aktualnie dokonywana jest ocena efektów wszystkich rozwiązań wprowadzonych do ustawy o grach hazardowych ustawą nowelizacyjną z dnia 15 grudnia 2016 r. w aspekcie zarówno spodziewanych, jak i rzeczywistych jej skutków we wszystkich obszarach. Dopiero dokonany, kompleksowy przegląd ich funkcjonowania pozwoli na ocenę zasadności podjęcia nowych działań” – dodano.

Biuro prasowe Totalizatora Sportowego poinformowało PAP, że obecnie działa 40 salonówgier na automatach.

“Do końca wakacji planujemy podwojenie tej liczby. Nowe salony będą powstawać na terenie całej Polski” – przekazało biuro prasowe. Dodano, że działa 600 sztuk automatów do gier w salonach.

Spółka pytana o wyniki finansowe z tytułu gier na automatach, napisała, że “znajdować się będą w sprawozdaniu finansowym”.

Totalizator Sportowy w połowie maja poinformował, że podpisał umowę na dostawę terminali EGM. Chodzi o automaty do gier.

“Została podpisana następna z umów na dostawę terminali EGM. Trwają obecnie negocjacje z kolejnymi dostawcami tych urządzeń” – przekazał wówczas TS.

Totalizator Sportowy wprowadza gry na automatach w oparciu o znowelizowaną ustawę o grach hazardowych, realizując monopol państwa w tym zakresie. Spółka w ubiegłym roku ruszyła z salonami gier na automatach w ramach programu pilotażowego.

Na początku kwietnia TS poinformował, że ponad 6 mld zł wyniosła ubiegłoroczna sprzedaż wszystkich produktów oferowanych przez Totalizator Sportowy; w 2017 r. było to 5,6 mld zł. Łączna wartość wszystkich wpłat do budżetu w ub.r. wyniosła ponad 2 mld zł.

1 kwietnia 2017 r. weszła w życie znowelizowana ustawa o grach hazardowych. Nowela gruntownie zmieniła ustawę z 2009 roku oraz wprowadziła silną kontrolę państwa w obszarze gier na automatach. Zgodnie z ustawą m.in. automatami do gier zarządza Totalizator Sportowy, właściciel marki LOTTO, który jest spółką Skarbu Państwa.

źródło: / PAP /

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY