Rosja będzie karać Polaków za niszczenie radzieckich pomników. Wprowadzi nowe przepisy

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Rosja chce karać Polaków za niszczenie radzieckich pomników. Ministerstwo obrony proponuje, aby wprowadzić rejestr osób, które “bezczeszczą” pomniki związane z rosyjską historią.

Nie łatwo domyślić się, że chodzi o działania Polaków i pozbycie się z przestrzeni publicznej radzieckich pomników. Rosjanie nazwali to “bandyckim procederem”.

Już w 2016 roku temu Siergiej Ławrow oświadczył, że Polska wyszła na pierwsze miejsce wśród krajów walczących z pomnikami żołnierzy radzieckich. Zaznaczył, że Rosja temu przeciwdziała.

Tym razem chcą wprowadzić prawo, które będzie karać tych, którzy niszczą “rosyjską historię”. MON w Rosji proponuje, by takie osoby miały zakaz wjazdu do Rosji. Jak podkreślają Rosjanie ustawa dotyczy działań wobec “osób mających związek z niszczeniem, uszkodzeniem lub bezczeszczeniem pomników wybitnych rosyjskich dowódców wojskowych i pomników znaczących wydarzeń historycznych”.

Rosjanie chcą również wprowadzić możliwość sankcji finansowych – nałożenia aresztu na majątek i aktywa finansowe w Rosji. Sam dokument ma być “poważnym sygnałem dla wszystkich potencjalnych wandali na Ukrainie, w krajach bałtyckich i Europie Wschodniej”.

bankier.pl
Dodano w Bez kategorii

POLECAMY