W kijowskim klubie odbędzie się koncert dla neobanderowców

Dodano   0  
  Loading

Portal Kresy.pl informuje, że w jednym z kijowskim klubów odbędzie się kolejny koncert dla neobanderowców i neonazistów.

W sobotę w klubie Bingo ma się odbyć festiwal z zespołami neobanderowskimi i neonazistowskimi. “Fortress Europe” odbędzie się w rocznicę ataku III Rzeczy na ZSRR.

O koncercie napisał dziennik Haaretz z Izraela. Dziennikarze wprost określili festiwal mianem neonazistowskiej imprezy. Haaretz podkreślił przy tym, że koncerty z podobną tematyką spotykają się na Ukrainie “z minimalnym zainteresowaniem”.

Koncert dla neobanderowców i neonazistów cieszy się jednak wysokim zainteresowaniem. Na festiwalu ma wystąpić kilkanaście zespołów. Jak podaje portale Kresy.pl mają się na nim pojawić: “Sokyra Peruna, Evil Barber i Boris Brytwa, a także Blue Eyed Devils z USA, Mistreat z Finlandii, Żatoczka z Białorusi i Obłęd z Polski. Klub może pomieścić 1,5 tys. osób”.

Izraelski Haaretz zapytał się ogranizatorów o charakter imprezy. Fortress Europe w odpowiedzi poinformował, że “wydarzenie kulturalne i artystyczne, poprzez które jego uczestnicy i widzowie doświadczają i odtwarzają świat poprzez swoje uczucia i doświadczenia”

kresy.pl
Dodano w Bez kategorii

POLECAMY