Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – miliony wiernych na ulicach

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ Fot. chor-scmc

Dziś obchodzimy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, potocznie zwaną Bożym Ciałem. Duchowni apelują o używanie hasztagu #procesja przy okazji umieszczania relacji z procesji Bożego Ciała w mediach społecznościowych.

W Polsce jako pierwszy wprowadził to święto bp Nankier w 1320 r. w diecezji krakowskiej. Już pod koniec XIV w. święto było obchodzone we wszystkich diecezjach. Było ono zawsze zaliczane do świąt głównych. Od końca XV w. przy okazji tego święta udzielano błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem.

W Polsce Boże Ciało jest wolne od pracy. Katolicy w tym dniu mają obowiązek wziąć udział we Mszy św. Wierni uczestniczą również w procesjach Bożego Ciała.

Wychodzimy z Chrystusem ukrytym pod postacią chleba w Najświętszym Sakramencie na ulice naszych miast i wiosek, prosząc, aby “Jego konkretna obecność pośród nas, ta konkretna, rzeczywista, realna, bo tak ją przez wiarę uznajemy w Najświętszym Sakramencie, żeby była dla nas źródłem błogosławieństwa, żeby otwierała nasze serca, żeby przemieniała nas wewnętrznie w tych sytuacjach, w których codziennie żyjemy – mówił rok temu abp Wojciech Polak.

Miliony wiernych na całym świecie wychodzą na ulice miast. Dziekan dekanatu paryskiego ks. Józef Musiał zaprosił na Twitterze w czwartek do prafii św. Genowefy w Paryżu na Exelmans na uroczystość Bożego Ciała.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY