REKLAMA

Bezkarnie mordują księży w Meksyku: „To dążenie do destabilizacji”

REKLAMA

W Meksyku pojawiają się coraz częściej akty przemocy wobec księży. Duchowni są terroryzowani, atakowi i mordowani. Katolickie Centrum Multimedialne twierdzi, że to dążenie do destabilizacji społeczeństwa.

„Kapłani oraz wspólnoty parafialne niosą bezpieczeństwo, edukację, opiekę zdrowotną, ludzkie prawa emigrantom, kobietom i dzieciom” – podkreśla dyrektor Katolickiego Centrum Multimedialnego, ks. Omar Aguilar. Paulista tłumaczy, że w ten sposób atakujący chcą destabilizacji społecznej.

Kościół w Meksyku od lat jest celem grup przestępczych. Dla meksykańskich przestępców zabicie duchownego jest tworzeniem kultury terroru i próbą destabilizacji całego społeczeństwa. Zabójstwa księży mają miejsca w całym Meksyku i uchodzą praktycznie całkowicie bezkarnie.

Sytuacja nie zmierza ku stabilizacji: „Rozkład społeczeństwa jest spowodowany brakiem całościowego zdrowia wspólnoty. Tam, gdzie nie ma pracy, gdzie jest niesprawiedliwość, gdzie jest bezkarność, gdzie pojawia się dążenie za wszelką cenę do pieniędzy, kiedy za życie człowieka wystawia się konkretną cenę, wtedy wszystko ma cenę i ten, kto ma pieniądze, rządzi” – zwraca uwagę biskup Jaime Calderon z Tapachula.

Księża zwracają uwagę, że meksykańskie władze i służby nie podejmują żadnych kroków. Coraz częściej dochodzi natomiast do zastraszania i profanacji kościołów. Księża, którzy zostali zamordowani są zniesławiani po śmierci, aby odwrócić uwagę społeczeństwa od prowadzonych w tej sprawie śledztw.

gosc.pl

REKLAMA

Komentarze