Platini aresztowany – chodzi o korupcję i MŚ w Katarze

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. Twitter

Michael Platini został aresztowany przez francuską policję wraz z byłym doradcą prezydenta Nicola Sarkozy. Były przewodniczący organizacji piłkarskiej UEFA miał różniące się zeznania z Sophie Dion. Sprawę bada francuska prokuratura. W tle korupcja, w związku z MŚ w Katarze.

Według gazety “Le Monde” Michael Platini oraz Sophie Dion zostali zatrzymani przez francuską policję, w celu kontroli zeznań obydwóch świadków. Chodzi o sprawę przyznania Katarowi organizacji Mistrzostw Świata w piłce nożnej w 2022 roku.

Zobacz także: KL Warschau – mord na Polakach, o którym świat milczy [WIDEO]

Nieustannie na francuskim byłym działaczu piłkarskim ciążą insynuacje o korupcji jaka miała mieć miejsce przy wyborze organizatora turnieju najbliższych mistrzostw świata. Michael Platini miał kontaktować się z katarskimi przedstawicielami na kilka dni przed ogłoszeniem nominacji.

Przesłuchiwani w pod paryskim Biurze Antykorupcyjnym Policji Sądowej świadkowie mają mieć także powiązania przy wyborze organizatora turnieju mistrzowskiego odbytego w 2018 roku w Rosji.

Michael Platini przewodził piłkarskiej organizacji UEFA w latach 2007-2015. W trakcie swojego urzędowania przyznał Polsce i Ukrainie organizację Mistrzostw Europy w 2012 roku. Między innymi dzięki niemu w Warszawie odbył się finał rozgrywek Ligi Europy w 2015 roku. Z europejskiej organizacji odchodził w świetle skandalu korupcyjnego.

nczas.com/sport.pl

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY