Francja: Grupa żołnierzy zaatakowana nożem, jeden poważnie ranny

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Czworo młodych żołnierzy zostało zaatakowanych nożem po wyjściu z dyskoteki w Tuluzie. Jeden mężczyzna jest nadal w ciężkim stanie. Okoliczności bójki są niejasne.

W piątkowy poranek w centrum Tuluzy miała miejsce bójka w wyniku której czterech mężczyzn było hospitalizowanych przez kilka godzin, w tym jeden w stanie poważnym. Pogotowie zostało wezwane o 4:30, a młodzi żołnierze zostali przetransportowani do szpitali Purpan i Rangueil. Żołnierze należą do pierwszej brygady „RCP de. Pamiers”.

Okoliczności są nadal niejasne, wiadomo, że czterech żołnierzy zostało rannych w piątkowy poranek w bójce z inną grupą młodych mężczyzn,  przy wyjściu z nocnego klubu w Tuluzie, w pobliżu bulwaru Strasburg.

Żołnierze w wieku od 18 do 23 lat, będąc na przepustce, spędzili wieczór w dyskotece Opium, gdzie według kierownika „wszystko przebiegało normalnie”. Policja mówi, że najpierw doszło do kłótni w klubie nocnym, po czym zostali wyrzuceni przez strażników na ulicę i tam doszło do bijatyki.

Powód bójki pozostaje niejasny

Policja nadal próbuje ustalić, co się stało. “Zostały zadane ciosy i były rany kłute” – informowali śledczy. Czterej żołnierze byli ubrani w cywilne ubrania, nie byli na służbie. Nie wiemy ilu było mężczyzn w grupie napastników. „Na tym etapie śledztwa, nic nie wskazuje na to, że jest to atak na wojsko” mówi prokurator z Tuluzy, Dominique Alzéari. Nie ma dowodów na, to że ofiary były celem napastników, dlatego, że są żołnierzami. Nie znamy powodu tej walki.

Dochodzenie zostało wszczęte, jeszcze żaden podejrzany nie został aresztowany.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY