Winnicki: z Polski pójdzie iskra [WIDEO]

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Robert Winnicki

Robert Winnicki / Fot. Archiwum

Dzisiejszym gościem Mediów Narodwych był jeden z liderów Konfederacji, poseł Robert Winnicki. Polityk, w rozmowie z redaktorem Michałem Jelonkiem, opowiadał o pierwszej podróży działaczy Ruchu Narodowego do Stanów Zjednoczonych.

Robert Winnicki, poseł i jeden z liderów Konfederacji opowiadał o pierwszej wizycie działaczy Ruchu Narodowego w Stanach Zjednoczonych. Politycy odwiedzili ośrodki polonijne w na wschodnim wybrzeżu, goszcząc m.in. w Nowym Jorku, Jersey City, czy Chicago.

– Manhattan robi wrażenie, te ciągi wieżowców w każdą stronę – poseł Robert Winnicki podzielił się swoimi pozytywnymi wrażeniami z USA.

Konfederacja zdobyła wśród wyborców w USA, aż 13 procent w ostatnich wyborach do europarlamentu. Jak wynika z oceny Roberta Winnickiego podczas ostatniej wizyty w USA dało się odczuć wiele sympatii ze strony tamtejszych Polaków.

– Oczekiwanie na nadzieje. Na to, że z Polski pójdzie iskra również do tych środowisk polonijnych. Iskra rzeczywiście patriotyczna, narodowa, katolicka. Iskra i ruch i organizacja, która da podmiotowość im również. – powiedział poseł Winnicki odpowiadając na pytanie o oczekiwania polinijnych patriotów.

Całość rozmowy na nagraniu poniżej, zapraszamy:

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY