[PETYCJA] Trwa zbiórka podpisów w obronie x. prał. Romana Kneblewskiego

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Ks. Roman Kneblewski

fot. medianarodowe.com / fot. medianarodowe.com

Roty Marszu Niepodległości organizują zbiórkę podpisów w obronie księdza prałata Romana Kneblewskiego. Bydgoski biskup Jan Tyrawa przeniósł duchownego w stan spoczynku, pomimo tego iż zostało mu 8 lat do wieku emerytalnego.

Trwająca zbiórka podpisów zgłoszona przez Roty Marszu Niepodległości pozyskała grono kilku znanych działaczy społeczno-politycznych. Apel wsparły takie osoby jak radny Szczecina Dariusz Matecki czy Tomasz Kalinowski z Stowarzyszenia Marszu Niepodległości.

Lewactwo wygrało? Ks. prałat Roman Kneblewski wysłany na emeryturę przez biskupa

Radny miasta Szczecin Dariusz Matecki napisał na Twitterze – “Zdecydowanie MUREM ZA PRAŁATEM KNEBLEWSKIM – nie dajmy poniżać Kościoła Katolickiego „Gazecie Wyborczej” – zachęcił przy tym do składania podpisów.

Natomiast Tomasz Kalinowski z Marszu Niepodległości nie może pogodzić się z niezrozumiałą decyzją bp. Jana Tyrawy, również zachęcając do podpisu apelu – “Ks Prałat @KsKneblewski ma zostać odwołany z urzędu proboszcza parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bydgoszczy. Decyzja zupełnie niezrozumiała. Warto wyrazić swoje zdanie i podpisać apel w obronie księdza”.

Zbiórka pod apelem w obronie księdza Kneblewskiego

W treści petycji znajdziemy zasługi dokonane przez wieloletnia pracę duszpasterską x. prał. Romana Kneblewskiego – “Ksiądz Prałat jest człowiekiem wielkiej wiary i szczerego zaangażowania w sprawę ewangelizacji. Słowo Boże głosi nie tylko podczas homilii, ale wykorzystuje wszelkie dostępne do tego środki, m. in. prowadząc własny kanał w internetowym serwisie YouTube”.

“Jest szczerym patriotą, któremu na sercu leży dobro naszej wspólnej Ojczyny. Zaangażowanie księdza Prałata jest także widoczne na niwie społecznej i samorządowej, bowiem w parafii często organizowane były panele dyskusyjne i konferencje naukowe. Szczególną troską otacza swoją bydgoską parafię i barokowy kościół, który jest chlubą całej miejscowości” – jest wymieniane dalej.

Wspomniano także o zwycięstwie duchownego w plebiscycie “Expresu Bydgoskie” objęty patronatem przez bydgoskiego biskupa – “Posługa księdza Prałata Kneblewskiego cieszy się także szerokim poparciem wśród wiernych. W ubiegłym roku ks. Prałat wygrał plebiscyt „Expressu Bydgoskiego” na Proboszcza Roku, który patronowany był przez bp Jana Tyrawę. Zdobył wówczas 4288 głosów”. 

Zachęcamy gorąco Państwa do złożenia swojego podpisu pod APELEM

“Pragnę wyrazić wdzięczność Księdzu Proboszczowi za długoletnią posługę dla Kościoła, najpierw Archidiecezji Gnieźnieńskiej a następnie w Diecezji Bydgoskiej. Oddaję Księdza pod opiekę Matki Bożej Pięknej Miłości i z serca błogosławię” – napisał pod swoją decyzją bp. Jan Tyrawa.

Ksiądz prałat Roman Kneblewski był proboszczem w parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bydgoszczy. Decyzją biskupa Jana Tyrawy został odesłany na emeryturę. Duchowny będzie zamieszkiwał w Domu Księży Emerytów im. Jana Pawła II w Bydgoszczy. Do spełnienia wieku emerytalnego pozostało mu jeszcze 8 lat posługi kapłańskiej.

Media Narodowe/Twitter

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY