Radni gminy z woj. łódzkiego przegłosowali usunięcie flagi UE z sali posiedzeń

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Wola Krzysztoporska to gmina wiejska w województwie łódzkim, w powiecie piotrowskim.Przez ostatnich 15 lat Wola Krzysztoporska otrzymała ze środków wewnętrznych, przede wszystkim unijnych, około 40 mln złoty.Nie przeszkodziło to jej radnym nie poddać się bezwarunkowej miłości do UE.

Jak poinformował wczoraj portal piotrowski24.pl, jeszcze przed końcem ubiegłego miesiąca przewodnicząca Rady Gminy Małgorzata Gniewaszewska w trakcie sesji rady zaproponowała usunięcie z sali posiedzeń flagi Unii Europejskiej.

Czy jest ona zasadna czy niezasadna, czy porzeba czy nie ? Może i jest potrzebna, ale jak już wsponiałam, jest na wejściu do budynku i uważam że nie jest tutaj aż tak potrzebna.Nie jest kompetencją Rady Gminy, żeby tutaj tak w lewo czy w prawo, ale żeby to ładnie przeszło, bardzo proszę o takie formalne głosowanie- oświadczyła przewodnicząca

Tu jest Polska, jesteśmy w Polsce proszę państwa- w naszej Ojczyźnie! Nie ma takiej ojczyzny, jak Unia Europejska- orzekł wójt Roman Drozdek

Stosunkiem głosów 6- za, 4- przeciw, 3- wstrzymujących się wniosek przeszedł a błękitna tkanina ze złotymi gwiazdkami- jak niegdyś sztandar PZPR- wyprowadzono.Pozostaje jednak ona przed gmachem urzędu.

Podczas swojego wystąpienia mówiłam, że flaga unijna jest przy wejściu do urzędu Gminy, i uważam, że to się odnosi do całego budynku.Uważam, że przerost nie jest potrzebny.Mamy flagę gminą, biało- czerwoną i to wystarczy.Nasze barwy i ojczyzna są najważniejsze.Nikt nie powiedział, że jest przeciwko fladze i że jest ona zbyteczna czy niepotrzebna, tylko na razie niech będzie tak jak jest- tłumaczy portalowi piotrowski24.pl radna Gniewaszewska.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY