Marek Jurek pójdzie do parlamentu z PSL – Sawicki potwierdza rozmowy

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Marek Sawicki

/ Fot. wikipedia

Poseł Marek Sawicki informował wczoraj, że PSL prowadzi negocjacje z kilkoma ugrupowaniami. Marek Jurek i jego środowisko jest brany pod uwagę. Polskie Stronnictwo Ludowe szykując się do wyborów parlamentarnych szuka koalicjantów po konserwatywnej stronie.

Lekkim zaskoczeniem może być fakt prowadzenia rozmów z PSL przez byłego prezesa Prawicy RP. Marek Jurek po nieudanych dla siebie wyborach szuka alternatywy, tak samo jak Polskie Stronnictwo Ludowe, które nie było zadowolone z działań Koalicji Europejskiej. Teraz sami szukają alternatywy tworząc Koalicję Polską.

Sam poseł Marek Sawicki przyznaje, że w jego odczuciu ostatnie wybory do europarlamentu nie były przegranymi – “PSL jest wygrany, ma trzy mandaty w PE. Generalnie Koalicja Europejska wybory przegrała. Nie wiemy jaka będzie tego cena” – przyznać trzeba jednak, iż dla tego ugrupowania nie był to satysfakcjonujący rezultat.  

Protesty w Hongkongu – niebezpieczna ustawa dla mieszkańców

“Z moich informacji wynika, że większość członków PSL opowiada się za samodzielnym pójściem do wyborów parlamentarnych plus za dobieraniem partnerów o podobnych korzeniach” – przyznaje polityk ludowców.

Koalicja Polska jest zdaniem Marka Sawickiego projektem nie postawionym przeciwstawnie do Platformy Obywatelskiej oraz Prawa i Sprawiedliwości – “To pozytywny projekt społeczno-gospodarczy”.

Kukiz’15 i Marek Jurek zaproszeni do rozmów koalicyjnych

Polityk wyznał również, że trwają rozmowy koalicyjne z Kukiz’15 – “Kukiz jest zapraszany. Rozmowy wstępne były. Kukiz sam musi jeszcze określić, w którym kierunku chce iść, bo także ma zaproszenie od PiS-u, od Narodowców. Zobaczymy, rozmowy trwają”.

Zaskakującym faktem jest zaproszenie dla byłego lidera Prawicy RP. Marek Jurek został również zaproszony do Koalicji Polskiej – “Jest umówione spotkanie z Markiem Jurkiem, więc mam nadzieję, że prezes niebawem o tym poinformuje”.

DoRzeczy

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY