Węgierski rząd: „Rodziny są ważniejsze niż wzrost gospodarczy”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

W związku z uruchomieniem nowego budżetu mającego na celu wsparcie rodzin i powstrzymanie spadku demograficznego, rząd węgierski oznajmił że wierzy, iż kwitnące rodziny są ważniejsze dla społeczeństwa niż wzrost gospodarczy.

W tym tygodniu węgierski rząd wprowadził nowe środki, które od 2020 r. sfinansują nowy plan działania w zakresie ochrony rodziny. Oczekuje się, że plan zwiększy finansowanie rodzin o 695 mln euro, dzięki czemu dotacje dla węgierskich rodzin wyniosą prawie 4,1 mld euro.

Nowy budżet pojawił się kilka miesięcy po tym, jak premier Orbán po raz pierwszy ogłosił, że Węgry będą dążyć do wprowadzenia drastycznych zmian, dzięki którym kobiety z co najmniej czwórką dzieci będą zwolnione z obowiązku płacenia podatków od swoich dochodów do końca życia.

Rzecznik rządu powiedział: „Europa znajduje się na rozdrożu. Europa Zachodnia dąży do rozwiązania problemu demografii za pomocą prostych rozwiązań, które oferują jedynie krótkoterminowy sukces, ale na dłuższą metę przynoszą katastrofalne konsekwencje ”.

Rzecznik partii Fidesz kontynuował, mówiąc: „Węgry mają podejście długoterminowe i wybierają trudniejszą ścieżkę, w wyniku której jednak Europa może stać się silnym gospodarczo, odmłodzonym kontynentem. Albo zachęcamy do narodzin, umieszczając interesy rodzin w centrum polityki, albo zachęcamy do dalszego przepływu migracji. ”

Naszym celem jest powstrzymanie spadku demograficznego Węgier za pomocą środków wsparcia rodziny.” – powiedział rzecznik, dodając: „Potrzebujemy nie liczb, ale węgierskie dzieci: nie dążymy do utrzymania systemu gospodarczego, ale Węgry, naród węgierski i historia Węgier; chcemy zachęcać do kontynuacji naszych rodzin przez kilka pokoleń.”

Polityka Węgier zmierzająca do zwiększeniu wydatków na rodzinę, wyraźnie kontrastując z takimi krajami, jak Niemcy, które przyjęły nadmierną liczbę migrantów.

W 2018 r. Niemieckie wydatki na osoby ubiegające się o azyl osiągnęły 23 mld euro – rekordowy poziom.

voiceofeurope.com

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY