Prowokacyjne gesty i słowa reprezentacji Izraela przed meczem z Polską

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Dzisiaj o 20:45 mecz eliminacyjny do Mistrzostw Europy 2020 rozegra w Warszawie Polska z Izraelem. Ci z kolei wysyłają w stronę Polaków prowokacyjne gesty i słowa. Drużyna zrobiła zdjęcie na tle pomnika powstania w gettcie myląc go z powstaniem warszawskim, kapitan zaś mówi o pamięci historycznej.

Wczoraj reprezentacja Izraela zrobiła sobie pamiątkowe zdjęcie na tle upamiętniającym bohaterów powstania żydowskiego z 1943 roku w gettcie warszawskim. Wrzucili je jednakże z podpisem przedstawiającym go jako powstanie warszawskie.

CD Projekt RED inkasuje wysoki wzrost na giełdzie – znany aktor promuje polską grę

Błąd naszemu najbliższemu przeciwnikowi w eliminacjach do Euro 2020 wytknęło Muzeum Auschwitz pisząc – “Jedna uwaga: To pomnik powstania w Gettcie z 1943 roku. Powstanie Warszawskie wybuchło w 1944 roku. Należy pamiętać, że Warszawa jest miastem dwóch antyniemieckich powstań”.

Kapitan Izraela świadomy przeszłości

Podczas konferencji prasowej przed zbliżającym się meczem, kapitan reprezentacji Izraela Bibras Natcho wypowiedział prowokacyjne słowa – “Mamy poczucie, że musimy zwyciężyć. Atutem Polaków jest własne boisko. Nasza drużyna cały czas chce się rozwijać i będziemy maksymalnie zaangażowani”.

“To był jeden z najbardziej wzruszających momentów podczas naszego pobytu w Polsce. Pochodzę z rodziny, która wie, co to Zagłada. Jesteśmy świadomi przeszłości i będziemy starali się wygrać to spotkanie” – podkreślił zawodnik insynuując podtekst polityczno-historyczny spotkania obu reprezentacji.

Polska prowadząca 9 punktami w swojej grupie spotka się dzisiaj reprezentacją Izraela o 20:45. Spotkanie zostanie rozegrane na Stadionie Narodowym w Warszawie. Mecz będzie dostępny w telewizji na kanałach Telewizji Publicznej oraz Polsatu Sport.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY