Obce wojsko w Polsce coraz bliżej. Szczerski: Zakończono negocjacje ws. Fort Trump

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Fort Trump coraz bliżej. Szczerski poinformował o zakończeniu negocjacji ws. zwiększenia obcych wojsk na terenie Polski. Czyżby PiS dogadał się z Żydami? Przypominamy, że Izrael przyznał wprost, że amerykańskie bazy powstaną tylko za uznanie żydowskich roszczeń.

“Mogę oficjalnie potwierdzić, że rzeczywiście negocjacje porozumienia politycznego między Polską a USA zostały zakończone w sprawie zwiększenia obecności wojskowej amerykańskiej w Polsce, ale to oczywiście nie oznacza jeszcze porozumienia, dlatego że teraz wynik tych negocjacji zostanie przedstawiony prezydentom i prezydenci zdecydują w czasie rozmów i swoją wolą, czy to porozumienia ich satysfakcjonuje” – podkreśla Szczerski.

Zobacz także: Żydzi przyznają – Fort Trump w Polsce za uznanie żydowskich roszczeń

Przypominamy, że pododdziały amerykańskie zaczęły stacjonować w Polsce w 2012 r. w ramach tzw. Aviation Detachment. Do tej pory mamy w Polsce 1100 żołnierzy z wielonarodowej batalionowej grupy bojowej NATO, której trzon stanowią jednak wojska USA. Oddział stacjonuje w Bemowie Piskim i współpracuje z 15 Giżycką Brygadą Zmechanizowaną.

W Polsce ma być około 3 tysięcy obcych żołnierzy. Jeszcze pod koniec listopada Błaszczak zapowiadał, że baza wojsk USA powstanie “bez żadnej wątpliwości”. Szef MON już w marcu przyznał, że wszystko wskazuje na to, iż w Polsce będzie więcej wojsk USA. Miał rozmawiać o tym z amerykańskim sekretarzem obrony.

Co to oznacza dla Polski? Między innymi stworzenia na naszym terenie stałych ośrodków szkoleniowych dla Amerykanów, a także rozmieszczenie na “zasadzie kontynuowanej rotacyjnej obecności opartej na stałej infrastrukturze” jednej brygady amerykańskich sił lądowych.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY