Wkrótce katedra Notre Dame zatętni życiem

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Katedra Notre Dame

/ fot.:Churches/Religious Sites, Sightseeing

Za tydzień po raz pierwszy od spalenia się dachu i wieży katedry Notre Dame zostanie odprawiona Msza Święta. Wkrótce także zostanie umieszczona na dziedzińcu przed kościołem figura Matki Bożej, po to by ludzie mogli się do niej pomodlić.

Już wkrótce w świątyni Notre Dame zatętni życie jak przed spaleniem się dachu. Rektor katedry informuje, że pierwsza Msza Święta od pożaru odbędzie się w przyszły weekend – “Pierwsza Msza po pożarze zostanie odprawiona w przyszły weekend. Liturgia wspomina wtedy konsekrację katedry. Choć będziemy w małym gronie, chcemy w ten sposób zaznaczyć przed światem, że katedra jest dla chwały Boga”. 

Co dziesiąty młody Francuz ma problemy z czytaniem – co dwudziesty to analfabeta

Ksiądz rektor Patrick Chauvet przyznał, że zrezygnowano z pomysłu umiejscowienia w pobliżu małej, tymczasowej katedry. W jej miejsce powstanie jednak małe sanktuarium maryjne, gdzie umiejscowiona zostanie figura Matki Bożej – “Na dziedzińcu przed świątynią stanie czczona w katedrze figura Matki Bożej. Chodzi o to, by ludzie znów mogli się tu modlić”.

Wkrótce przed kopią wizerunku oprócz modlitwy można będzie zapalić i złożyć świeczkę. Wierni będą mogli również przystroić ją kwiatami oraz skorzystać z posługi kapłanów. Ma to pokazać francuzom, że katedra nadal jest otwarta.

“Chciałbym, aby zostało otwarte już w przyszłym tygodniu. Czekamy jeszcze na zielone światło ze strony prefektury i policji, aż dziedziniec zostanie w pełni udostępniony dla ludzi” – życzy sobie miejscowy rektor.

ekai.pl

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY