Pożar w wieżowcu Warsaw Hub

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. Twitter

W nocy z piątku na sobotę w stolicy miał miejsce pożar jednego z budynków kompleksu The Warsaw Hub. Paliły się 3 ostatnie piętra w budowanym wieżowcu. Nie wiadomo dotychczas co było przyczyną tego zdarzenia. Właścicielem nowoczesnego kompleksu jest firma Ghelamco Poland.

Na ostatnim piętrze jednego z wieżowców Warsaw Hub miała miejsce impreza organizowana przez właściciela kompleksu Ghelamco Poland. Podniebna Galeria Sztuki autorstwa Łukasza Stokowskiego miała prezentować rozrastającą i wibrującą tkankę miasta.

Czytaj więcej: Uniowybory będą unieważnione? Radzik złożył protest

“Doszło do pożaru trzech najwyższych kondygnacji wieżowca, w rogu budynku. Sytuacja jest rozwojowa. Są tam wysyłane kolejne zastępy strażaków. Działania prowadzimy z zewnątrz jak i wewnątrz” – komentował dla TVN24 Mariusz Hantulski z warszawskiej straży pożarnej.

Pożar budynku wybuchnął około godziny 22:00 w piątek. Na miejsce przyjechała straż pożarna rozpoczynając akcję gaśniczą. Z relacji świadków wiadomo, że z wieżowca odpadały palące się części. Na miejscu nie było prawdopodobnie żadnego człowieka, który mógł ulec obrażeniom.

https://twitter.com/Piotr_Lis_/status/1137223694894473221

Z relacji dewelopera kompleksu nie wiadomo dotychczas co było przyczyną zapalenia się wieżowca. Więcej w tej sprawie ma zostać podane do wiadomości publicznej dzisiaj.

Co to jest The Warsaw Hub?

Imponujący projekt budowany jest przez belgijską firmę deweloperską Ghelamco Poland. Kompleks złożony jest z trzech wieżowców. Jeden ma mieć w założeniu 86 metrów, a pozostałe dwa po 130 metrów wysokości. Połączone są one 6 kondygnacyjną podstawą. Posiada także 6 poziomowy parking.

Jest to również jedyny projekt w obrębie miasta, który połączony będzie z drugą nitką metra warszawskiego. Deweloper przebił się do stacji metra na Rondzie Daszyńskiego, dzięki czemu ludzie będą mogli bezpośrednio skierować się do sklepów i galerii znajdujących się wewnątrz The Warsaw Hub.

wprost.pl

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY