Zaatakowano ołtarz w kościele podczas Eucharystii – wierni powstrzymali mężczyznę

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

W kościele pod wezwaniem Świętej Trójcy w Rypinie nastąpił atak siekierą na ołtarz. 46-letni mężczyzna uderzać w święte miejsce podczas sprawowania przez kapłana Mszy Świętej. Wierni natychmiastowo zareagowali na profanację, którzy pojmali sprawcę i oddali go w ręce policji.

Podczas porannej Mszy Świętej 46-letni mężczyzna uderzył kilkukrotnie siekierą w ołtarz, który został uszkodzony przez sprawcę – “Do zdarzenia doszło podczas mszy rozpoczynającej się o godzinie siódmej. 46-letni mężczyzna wybiegł spośród zgromadzonych w kościele z siekierą uderzył kilka razy uderzył w ołtarz, powodując jego uszkodzenie. Szybko został powstrzymany przez wiernych, a następnie przekazany w ręce policji” – powiedziała asp. Dorota Rupińska.

Zobacz także: Bank Światowy ostrzega o nadchodzącym, ogromnym kryzysie

Według dalszych informacji podanych przez oficer prasową Komendy Powiatowej Policji w Rypinie, napastnik jest mieszkańcem miasta. Podczas ataku w kościele na ołtarz agresor miał 0,5 promila alkoholu we krwi – “Mężczyzna został przebadany przez lekarza, który zdecydował o przewiezieniu go do szpitala psychiatrycznego”.

tvp.info/pap

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY