Niemcy chcą postawić na nogi gospodarkę Rosji – podpiszą list ws. współpracy

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Niemcy chcą postawić na nogi gospodarkę Rosji, dotkniętej sankcjami przez Unię Europejską. Jak dowiedziały się międzynarodowe media – niedługo zostanie podpisany list intencyjny ws. współpracy pomiędzy krajami.

Ministrowie gospodarki Niemiec i Rosji Peter Altmaier i Maksim Orieszkin mają podpisać już w ten piątek list w sprawie współpracy gospodarczej i technologicznej – informuje agecnja dpa. To będzie najważniejsza deklaracja od czasów wybuchu wojny na Ukrainie.

Jak podkreśla szef niemiecko-rosyjskiej Izby Handlowej Matthias Schepp – Niemcy mają pomóc rosyjskiej gospodarce pomimo obowiązujących unijnych sankcji: Wydajność gospodarki Rosji jest o połowę niższa niż RFN. Dzięki nowemu partnerstwu niemieckie technologie mogą pomóc poprawić rosyjską produktywność”.

W związku z wprowadzanymi od 2014 roku sankcjami wobec Rosji list wzbudził duże kontrowersje wśród unijnych polityków i dziennikarzy. Julian Ropcke wprost zapytał na Twitterze dlaczego Niemcy współpracują z “terrorystami i zbrodniarzami wojennymi”.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY