Kukiz nie przyszedł na konferencje z Jakubiakiem i Liroyem. Poszło o PSL

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

„Dowiedzieliśmy się, że warunkiem Kukiza jest uwzględnienie PSL-u”. W Sejmie miała odbyć się konferencja Kukiza, Liroya i Jakubiaka.

Marek Jakubiak i Piotr Liroy Marzec zawiązali Federację w ramach Konfederacji. Do swojej frakcji zaprosili Kukiz15, ale w ostatniej chwili wycofał się lider – Paweł Kukiz, który na konferencji prasowej się nie pojawił.

Warunkiem Kukiza sojusz z PSL

– “Mieliśmy ogłosić plan przystąpienia Pawła Kukiza do partii, którą w tej chwili tworzy Marek Jakubiak i Piotr Liroy-Marzec. Do federacji, która miała nazywać się Jakubiak-Liroy-Kukiz. Czy będzie się tak nazywać, to zobaczymy. Uzgodniliśmy podstawę programową działania takiej partii. W dniu dzisiejszym dowiedzieliśmy się, że warunkiem przystąpienia przez Kukiza do porozumienia jest uwzględnienie w nim PSL-u, co troszeczkę nas zaskoczyło.” – stwierdził Maciej Maciejowski, wiceprezes Skuteczni na briefingu w Sejmie.

– “Dzisiaj cieszę się, że możemy powołać do życia i oficjalnie wam przedstawić Federację Jakubiak-Liroy, której jesteśmy liderami.” – mówił Piotr Liroy-Marzec.

– “Próbowaliśmy też zaprosić Pawła Kukiza, którego cały klub znamy, wywodzimy się z niego. Chcieliśmy go zaprosić do tego, żeby nie obrażał się na Konfederację, żeby zaczął rozmowy na temat punktów programowych.” – dodał.

– “Paweł dzisiaj na spotkaniu powiedział oficjalnie, że on czeka na decyzję PSL-u. Powiem oficjalnie: nie sądzę, żeby ktokolwiek w Konfederacji zgodził się na to, by PSL szedł wspólnie na wybory.” – zaznaczył Liroy.

Dodatkowo, liderzy Konfederacji dementują, jakoby ugrupowanie miało się rozpaść.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY