Muzeum Auschwitz usuwa “P” z pasiaka na fladze przed byłym obozem

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. wikipedia commons

Wypieranie Polaków, jako ofiar niemieckiego obozu w Auschwitz trwa w najlepsze! Polacy są na potęgę usuwani z pamięci świata i świadomości opinii publicznej.

Kolejny krok ku temu został poczyniony przed rocznicą pierwszego transportu Polaków do Auschwitz, która przypada 14 czerwca.

Z flagi przed muzeum zniknęła litera „P” oznaczająca więźniów-Polaków. O sprawie informuje Joanna Płotnicka z fundacji „Przypomnijmy o Rotmistrzu”.

“Dostałam dziś to zdjęcie z zapytaniem – co to za flaga? Może Państwo odpowiedzą?” – napisała na Twitterze.

“Odpowiem – bo to trudne pytanie. Ta flaga została wczoraj zawieszona – przed Muzeum KL Auschwitz. Budząc zdumienie pracowników. Wcześniej była flaga z materiału jak pasiaki więźniarskie na niej był trójkąt więźniarski z literą P w środku.” – informuje Płotnicka.

“Kto widział taką flagę obozową- od razu wiedział i rozumiał. Same pasy, ogołocone z czerwonego trójkąta z literą P – nic nie mówią – tylko prowokują do pytania – czyja jest ta flaga? Grecka? Izraelska?” – pisze Płotnicka.

Jak komentuje Barbara Wojnarowska-Gautier (b. więzień KL A-B, nr 83638):
Smutne to wszystko. Kto za tym stoi? Komu tak bardzo zależy aby polska martyrologia KL Auschwitz-Birkenau powoli zanikała.  Dzisiaj jeszcze żyją ostatni świadkowie tego co się działo w tej diabolicznej maszynie ludobójstwa. A jutro, kiedy już nie będzie ani świadków ani spadkobierców – co zostanie przekazane przyszłym pokoleniom Polakom, członkom Unii Europejskiej, światu???? Już dzisiaj zdarzają się głosy, że „po co nam rocznica 14 czerwca, rocznica pierwszego transportu Polaków do KL Auschwitz. My mamy nasze święto 27 stycznia, które jest dla nas symbolem wyzwolenia i Holocaustu”

twitter.pl / wprawo.pl

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY