Burza w PSL! Pawlak ujawnił nagranie: “Wyszedłbym z tego piep***nego spotkania!”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Waldemar Pawlak ujawnił w mediach społecznościowych nagranie ukazujące jego wystąpienie podczas wczorajszej Rady Naczelnej PSL. Podczas jego przemowy padło wiele mocnych słów.

„Na Radzie Naczelnej zaproponowałem realizację projektu „PSL – KOALICJA POLSKA” samodzielnego i podmiotowego udziału PSL w wyborach do Sejmu z programem skierowanym do aktywnych Polaków. Niektórzy w PSL przestraszyli się samodzielności.” – napisał wieczorem były premier Waldemar Pawlak i zamieścił link do nagrania.

Słowa Pawlaka wskazują jednoznacznie, że był on zwolennikiem samodzielnego startu PSL. Pojawił się również wątek głośnego antyklerykalnego wystąpienia Leszka Jażdżewskiego, który wystąpił przed wykładem Donalda Tuska.

„Ja nie chce być grabarzem PSL i nie będę w tym uczestniczył. Usłyszałem apel, że mam stanąć obok Kosiniaka-Kamysza. Ta decyzja o Koalicji Europejskiej… Władysław Kosiniak-Kamysz siedział między Tuskiem, a Jażdżewskim. Ja bym wtedy wyszedł Wyszedłbym z tego pieprzonego spotkania po tym co Jażdżewski zrobił. Nie w każdym towarzystwie można się dobrze czuć i wygrywać.” – mówił Pawlak.

Pawlak proponuje PSL Koalicję Polską

„Albo robimy PSL Koalicja Polska i mamy siłę i odwagę stanąć na własnych nogach i samodzielnie podjąć tę próbę i iść podmiotowo. Albo jeżeli mamy na koniec tego dyskutowania prosić Platformę o to, żeby oni nie byli tacy oszuści, żeby nie mówili tych brzydkich rzeczy w kampanii, żeby byli grzeczni. Ja się na to nie piszę.” – dodał Pawlak.

„Mnie interesuje polityka z której coś wynika. Za takie rzeczy jestem gotów zaryzykować. To nie jest tak, ze będziemy mlaskać się i się rozczulać, że będziemy jeden mandat więcej albo pięć mniej. Nie, albo mamy kręgosłup i jaja i potrafimy robić politykę, z której wynika coś dobrego dla kraju, dla Polski, dla Europy, dla ludzi. Albo się trzęsiemy i wysuwamy, koncepcje, antykoncepcje, żeby się załapać na byle co.” – dodał Pawlak.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY