Upadek Nowoczesnej – partię dzieli krok od likwidacji

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Dziennikarze Onetu wieszczą upadek Nowoczesnej. Informują oni o likwidacji klubu parlamentarnego tej partii oraz przejścia ich posłów do klubu PO-KO. Przed jesiennymi wyborami, prawdopodobna jest także likwidacja partii ogólnopolskiej.

Z trzech niezależnych źródeł Onet dowiedział się, że władze partii Nowoczesnej chcą połączenia z Platformą Obywatelską. Na początku czerwca ma dojść wpierw do likwidacji ich klubu parlamentarnego, a członkowie mają zasilić szeregi klubu PO-KO.

Dzięki takiej decyzji, liderzy Nowoczesnej mają otrzymać dobre miejsca na wybory do parlamentu polskiego. Z kolei upadek partii ma nastąpić w sierpniu gdy dojdzie do jej likwidacji. Lokalni działacze buntują się przeciw takim zamysłom.

Czytaj więcej: Paweł Kukiz pójdzie z PiS czy z Konfederacją. Postawił już warunki

Piotr Halicki z Onetu piszę o buncie w szeregach ugrupowania – “Większość członków Nowoczesnej zasili zapewne szeregi PO, możliwe, że inni wystąpią w wyborach jako kandydaci niezależni. Kluczowe decyzje mogą zapaść już w najbliższy poniedziałek, bo wtedy zbiera się zarząd partii”.

Przewodnicząca Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer nie potwierdza ustaleń portalu – “Nie, dziś nie ma postanowienia o łączeniu klubów parlamentarnych PO i Nowoczesnej. Oba ugrupowania działają niezależnie. Nie ma też żadnych planów likwidacji Nowoczesnej”. 

“Natomiast owszem, prowadzimy obecnie rozmowy na temat zacieśnienia naszej współpracy z Platformą, która jest naszym naturalnym koalicjantem, o odtworzeniu Koalicji Obywatelskiej, która dobrze działała w wyborach samorządowych” – skomentowała Lubnauer.

rmf24/onet

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY