Grzegorz Braun zaskakuje! Donosi prokuraturze na samego siebie

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Grzegorz Braun podczas konwencji Konfederacji.

Jeden z liderów Konfederacji, a także znany i ceniony reżyser Grzegorz Braun doniósł prokuraturze w Pruszkowie na samego siebie i osoby oskarżającego go o bycie ruskim agentem. Tym ruchem chce zaskoczyć przeciwników politycznych. Organy sprawiedliwości mają zbadać sprawę.

Na swoim profilu na Facebook’u Grzegorz Braun w materiale wideo zamieścił swoje oświadczenie, w którym poinformował o złożeniu donosu prokuraturze na własną osobę – “Złożyłem właśnie doniesienie na samego siebie. Zawiadomiłem prokuraturę o możliwości popełnienia strasznych przestępstw. Mianowicie szpiegostwa, zdrady, zmierzania do pozbawienia niepodległości, bądź strasznych zdarzeń, które można określić mianem sprowadzania powszechnego niebezpieczeństwa. Są na to artykuły, są na to paragrafy”.

Czytaj więcej: Katz, który obrażał Polaków, pozostanie szefem MSZ

Stwierdził także, że jego zawiadomienie ma poruszyć prokuraturę w tej sprawie jako instytucji z odpowiednimi narzędziami i doświadczeniem – “Napisałem doniesienie, że ja wprawdzie mogę mówić, że nie jestem ruskim agentem, ale prokuratura najlepiej wie, jak to jest z zatwardziałymi przestępcami. Oni zawsze się wypierają, niech prokuratura sprawdzi, niech prokuratura w żadnym wypadku nie polega na moich zapewnieniach, że żadnym ruskim agentem nie jestem”.

Napisałem w tym zawiadomieniu, że jest drugiego rodzaju przestępstwo, które może tutaj zachodzić. Przestępstwo po stronie tych, którzy tak gadają, że ruska agentura, pytanie czy oni złożyli w tej sprawie zawiadomienie” – powiedział Grzegorz Braun.

Kto by o tym wiedział (o zdradzie stanu, państwa), ma z mocy państwa obowiązek samemu zawiadamiać prokuraturę. Szczególny obowiązek będą mieli ci, którzy sami pełnią ważne funkcje państwowe. Zebrałem ich nazwisku w tym doniesieniu” – podsumował na końcu jeden z liderów Konfederacji.

Materiał wideo z oświadczeniem Grzegorza Brauna:

https://www.facebook.com/grzegorz.michal.braun/videos/440190546793532/

nczas.com

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY