PO wykorzystało zalaną gminę do spotów. Mimo obietnic nie pomoże mieszkańcom

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Donald Tusk, Rafał Trzaskowski i Grzegorz Schetyna podczas spotkania Europejskiej Partii Ludowej.

/ fot. Wikimedia Commons

PO robiła kampanię wyborczą wykorzystując katastrofę z jaką spotkali się mieszkańcy gminy Wadowice Górne. Teraz partia nie chce pomóc mieszkańcom gminy, która została zalana.

Klub PO w warszawskiej razie miasta nie wyraził zgody na pomoc finansową gminie Wadowice Górne – informuje portal dorzeczy.pl. Na miejscu powodzi pojawili się naważniejsi politycy Platformy Obywatelskiej i obiecywali załamanym mieszkańcom pomoc.

“Jesteśmy tu z prezydentem Trzaskowskim, z prezydentem Wentą, by powiedzieć, że będziemy angażować się, że przygotowujemy akcję solidarnościową polskich samorządów, miast, województw” – mówił wówczas Grzegorz Schetyna. Trzskowski obiecywał, że Warszawa zajmie się tragedią mieszkańców.

“Razem z innymi samorządowcami przygotowujemy program solidarnościowy. Przedstawię stosowny wniosek Radzie Warszawy” – obiecywał na Twitterze prezydent Warszawy. Tymczasem okazuje się, że były to puste słowa.

Mimo szumnych zapowiedzi warszawscy radni nie zgodzili się na pomoc dla poszkodowanych, w tym klub PO, który obiecywał pomoc finansową zalanej gminie.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY