JUST 447: Senatorowie USA napisali list do premiera Morawieckiego. To kolejna forma nacisku

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Minęły trzy dni od wyborów, a w tym czasie izraelski dziennik „Haaretz” podał, że delegacja z Izraela faktycznie była w Polsce, Marek Suski przekazał, że żadnego zabezpieczenia ustawowego przed restytucją nie będzie, a teraz Senatorowie USA napisali listo do premiera Mateusza Morawieckiego, w którym domagają się restytucji mienia po obywatelach Polskich żydowskiego pochodzenia.

Portal „Wirtualna Polska” w artykule Marcina Makowskiego podaje, iż Senatorowie z USA napisali list do premiera Morawieckiego w kontekście ustawy 447 JUST. Wynika to z tego, że organizacje żydowskie coraz mocniej naciskają w sprawie zwrotu mienia bezspadkowego. Co ciekawe list ma zostać oficjalnie ujawniony dzień przed wizytą Prezydenta Andrzeja Dudy w USA, którą zaplanowano na 12 czerwca.

Czytaj także: PiS wycofuje się z deklaracji ws. 447. Suski: „Nie ma potrzeby wprowadzenia prawa”

Wśród powodów, dla których senatorowie zdecydowali się na podpisanie takiego listu wymienia się, między innymi osobiste znajomości oraz przeświadczenie o „rosnącym antysemityzmie w Polsce”. To już kolejne naciski na Polskie w sprawie restytucji mienia bezspadkowego, senatorowie z USA już wcześniej pisali w tej sprawie list, także Mike Pompeo podczas wizyty w Polsce apelował do władz o przyjęcie ustawodawstwa w tej sprawie.

NCZAS.COM

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY