Irlandia: Afrykański imigrant zatrzymany za wykorzystywanie seksualne upośledzonej dziewczynki

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. pixabay.com / CC

Mężczyzna, który molestował seksualnie niepełnosprawną intelektualnie córkę swojej byłej partnerki, został skazany na 13 lat więzienia.

Matka ofiary, która była w związku z oskarżonym, poprosi, aby nie był więziony.

Sędzia skazujący zauważył, że matka dziecka jest pod silną presją społeczną swojej społeczności w Irlandii i za granicą. Wyraziła życzenie, aby oskarżony, który pochodzi z afrykańskiego kraju, nie poszedł do więzienia.

Proces ujawnił, że mężczyzna oglądał telewizję z dzieckiem. Ściągnął jej spodnie, zgwałcił ją i wielokrotnie powtarzał: „kocham cię”.

Imigrant, którego nie można zidentyfikować w celu ochrony tożsamości ofiary, został skazany przez Centralny Trybunał Karny za gwałt, gwałt analny i napaść seksualną na dziewczynę w jej domu w Dublinie.

Makabryczne zdarzenia trwały od kwietnia 2015 r. do września 2016 r..

Ofiara była w wieku od 11 do 12 lat w momencie popełnienia przestępstwa.

Oskarżony utrzymuje swoją niewinność i nie daje żadnych oznak wyrzutów sumienia.

Sędzia stwierdził, że przestępstwo należy do najpoważniejszej kategorii. Zauważył wrażliwość ofiary, rażące nadużycie zaufania i fakt, że wykorzystywanie seksualne ma długotrwałe szkodliwe skutki dla ofiar.

Zauważył również, że matka dziecka była „cichym świadkiem” i nie wypełniła rodzicielskiego obowiązku, nie chroniąc należycie ofiary.

Ofiara ujawniła nadużycie swojej siostrze i matce w 2016 r., wkrótce po zerwaniu relacji między matką a oskarżonym.

voiceofeurope.com

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY