Konfederacja wzywa rząd do ujawnienia rozmów ws. roszczeń [WIDEO]

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

12 maja pojawiła się informacja, że delegacja izraelska a przylecieć do Polski na rozmowy ws. roszczeń majątkowych środowisk żydowskich.

Ta wiadomość została zdementowana przez polski MSZ. Jednakże 13 maja doszły do nas informacje, że delegacja ta przyjechała i do spotkania doszło.

Poseł Robert Winnicki powiedział, że otrzymał wiadomość o spotkaniu pomiędzy stroną izraelską a stroną polską, do którego miało dość w ośrodku ABW w Emowie.

Mieli w nim brać udział prominentni politycy rządu: Jarosław Sellin, Adam Bielan, Andrzej Pawluszek, Piotr Wawrzyk oraz Johny Daniels.Robert Winnicki złożył w tej sprawie interpelację do Premiera RP, Ministra MSZ oraz Koordynatora Służb Specjalnych.

Poseł Winnicki w interpelacji zadaje pytania: 

1. Czy delegacja izraelska faktycznie przyjechała do Polski?2. Czy doszło do spotkania z przedstawicielami polskiego rządu?3. Jeśli doszło, to dlaczego komunikat MSZ mówił o tym, że do takich spotkań nie doszło?4. Jeśli doszło, czy potwierdzone są informacje, że doszło do spotkania w siedzibie ABW w Emowie?5. Jaki był temat tych rozmów?6. Czy w agendzie tych rozmów była podnoszona kwestia roszczeń majątkowych środowisk żydowskich?7. Jakie było stanowisko strony polskiej w tej sprawie? 8. Jaki był skład delegacji izraelskiej?
9. Jakie są dalsze kroki i dalszy harmonogram takich spotkań?
10. Czy rząd zamierza przedstawić w tej sprawie kompleksową informację dla polskich obywateli?
11. Co w składzie reprezentacji rządu robił Johny Daniels? Czyje interesy reprezentował?

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY